Angielski

Dlaczego Angielski?

Nauka języka angielskiego od najmłodszych lat ma swoje zalety. Dziecięcy mózg chłonie jak gąbka – bardzo szybko przyswaja nowe informacje. Warto wykorzystać te zdolności oraz rozpocząć naukę języka jak najwcześniej się da. Dzięki Państwu, dziecko będzie miało możliwość w sposób naturalny przyswoić nowe słówka i zwroty, co będzie świetną bazą dla dalszej językowej edukacji, tak potrzebnej w dzisiejszym świecie.Kolejnym pozytywnym aspektem nauki języka od najmłodszych lat jest też brak barier. Małe dziecko nie wstydzi się popełniać błędów, a także nie ma oporów przed mówieniem. To duże wsparcie w procesie nauki języków obcych.

Najważniejsza jednak w tym wszystkim jest przyjemność z nauki. W przedszkolu angielski przybiera formę zabawy, dlatego też przedszkolaki tak chętnie przyjmują nowe pokłady wiedzy przekazywanej przez lektora. Nowe słówka oraz zwroty bez problemu wchodzą do głowy.
Dziecko w przedszkolu nie musi kojarzyć nauki angielskiego z obowiązkiem, lecz wręcz przeciwnie – jest to miła forma spędzania wolnego czasu. W nauce angielskiego wśród dzieci w wieku przedszkolnym nie ma potrzeby tłumaczenia reguł gramatycznych. To właśnie w praktyce Dzieci uczą się stosowania właściwych form i odmian – umiejętność ta jest więc nabywana przez nie naturalnie.

Angielski w przedszkolu to nic innego jak zabawa. Przy pomocy piosenek, wierszyków, dialogów z lektorem czy kolegą lub koleżanką, nazywania zabawek, przedmiotów na fiszkach czy odgrywania krótkich scenek, dzieci nabywają niezbędną wiedzę – ta forma jest najbardziej atrakcyjna dla dziecka.
Nasz lektor języka angielskiego ma wieloletnie doświadczenie w pracy z przedszkolakami, co procentuje na każdych zajęciach. Każda z grup ma zajęcia z lektorem 3 razy w tygodniu, a w pozostałe dni pracuje ze swoim wychowawcą.

Koniecznym jest jednak, by dziecko uczestniczyło w zajęciach. 🙂

Comiesięczne zamierzenia umieszczane są na tablicach w przedszkolach.