Co nas wyróżnia

 • Bogaty i różnorodny program zajęć dostosowany do wieku i zainteresowań dziecka, jak i stosowanie różnych metod nauczania, umożliwią Państwa Dzieciom przygotowanie się do rozpoczęcia edukacji w szkole. Codzienna gimnastyka ciała i aparatu mowy, zajęcia rytmiczne i taneczne, ćwiczenia korekcyjne oraz place zabaw zapewniają idealne warunki do prawidłowego rozwoju fizycznego dziecka.
 • Rozwojowi fizycznemu Dziecka powinien towarzyszyć rozwój intelektualny. Dbają o to nasi nauczyciele, realizując z dziećmi nie tylko podstawę programową, ale prowadząc zajęcia wychodzą daleko poza minimum wskazane w przepisach oświatowych. Nauczyciele posługują się różnymi metodami pracy z Dziećmi w tym m.in. Dobrego Startu Marty Bogdanowicz.
 • Pamiętając o tym, iż małe dzieci chłoną wiedzę z niezwykłym zapałem i efektywnością, zapewniamy im stały kontakt z żywym językiem angielskim każdego dnia. Zajęcia prowadzone są przez lektora oraz przez wychowawców. Dzieci śpiewają, recytują wierszyki, prowadzą dialogi z nauczycielem i ze sobą wzajemnie. Po zakończeniu zajęć, firmy zewnętrzne proponują Państwa pociechom bogatą ofertę zajęć dodatkowych, tj. balet, taniec, judo, zajęcia z klubu sportowego, zespół perkusyjny, pianino i wiele innych.

Priorytety przedszkola

Troska o bezpieczeństwo dziecka

 • W celu zapewnienia Dzieciom bezpieczeństwa budynki wyposażone są w instalację przeciwpożarową, a także domofon. Wszystkie urządzenia oraz przedmioty przeznaczone do użytku dzieci posiadają stosowne certyfikaty i atesty. Przedszkole wprowadza dzieci w zagadnienia bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Celem zajęć jest kształtowanie zachowań i postaw sprzyjających bezpieczeństwu tzn. umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Program ten realizowany jest przy współpracy Policji oraz Straży Pożarnej.

Własna Kuchnia

 • W każdym z przedszkoli posiadamy własną kuchnię - posiłki przygotowujemy na miejscu. Oferowanym menu chcemy zaspokoić gusta Państwa pociech. Staramy się, by menu Państwa Pociech było zróżnicowane. Sugestie rodziców dotyczące dzieci alergicznych są respektowane i bezwzględnie przestrzegane. Objęci jesteśmy systemem HACCP (ANALIZA ZAGROŻEŃ I KRYTYCZNE PUNKTU KONTROLNEGO), czyli najwyższymi standardami związanymi z bezpieczeństwem w produkcji i obrocie żywnością, co wiąże się m.in. ze szczególnym nadzorem procesu produkcji i obróbki żywności, prowadzeniem specjalnej dokumentacji wymaganej wg najaktualniejszych standardów europejskich.

Wyjątkowy dzień

 • Zabieramy Dzieci na wycieczki, np. do Bajlandii, ZOO, Straży Pożarnej, teatru czy muzeum. Zapraszamy również do przedszkola grupy teatralne czy muzyków m.in. z okazji pasowania dzieci na przedszkolaka. Gościmy także w przedszkolu przedstawicieli różnych zawodów np. kominiarza, weterynarza, stomatologa, podróżnika, ekologa… Zachęcamy Dzieci do udziału w przedstawieniach organizowanych dla rodziców czy dziadków z okazji Świąt Bożego Narodzenia- Jasełka, Dnia Babci i Dziadka, Dnia Mamy i Taty (Piknik Rodzinny). Organizujemy również imprezy tematyczne tj. bal andrzejkowy (któremu towarzyszą wróżby), pieczenie pierników, bal karnawałowy, powitanie wiosny, Dzień Dziecka, itp.

Zajęcia z rytmiki

 • Zajęcia muzyczno-rytmiczne prowadzone przez nauczyciela rytmiki – wybitnego muzyka, zdobywcę wielu nagród, który jest Tatą i kocha pracę z dziećmi. Poprzez swoje zajęcia uwrażliwia dzieci na piękno muzyki. Zabawy, tańce, nauka piosenek sprzyja rozwojowi słuchu muzycznego i poczucia rytmu u dzieci, a także wspomaga naukę języków obcych.

 Gimnastyka Korekcyjna

 • Raz w tygodniu zajęcia te prowadzone są pod okiem nauczyciela specjalisty. Dzieci ćwiczą prawidłową postawę ciała i kształtują nawyk dbałości o zdrowie fizyczne.

 Naturalna nauka Języka Angielskiego z lektorem

 • Nauka z lektorem odbywa się 3 razy w tygodniu, zaś z wychowawcą w pozostałe dni tygodnia. Prowadzona jest poprzez zabawę, naukę piosenek, rymowanek, udział w grach dydaktycznych, naturalne codzienne obcowanie z językiem i symulowanie dialogów w języku angielskim.

Zajęcia dydaktyczno –wychowawcze

 • Zajęcia prowadzone przez nauczycieli - wychowawców, dbających o różnorodność i atrakcyjność zajęć. Dzieci odkrywają świat przez zabawę, dzięki temu zdobyta wiedza i umiejętności są wykorzystywane w życiu codziennym Milusińskich. (czytaj dalej w zakładce m.in. Metody nauczania)

Duże sale z łazienkami dostosowanymi do dzieci

 • Nasze sale wyposażone są w sprzęt, zabawki dostosowane do wieku dzieci. Każda sala ma swoją łazienkę, gdzie odpowiednie do wzrostu sanitariaty ułatwiają dzieciom bycie samodzielnym.

Własny i doskonale wyposażony plac zabaw

 • Nasze przedszkola oferują dzieciom pobyt na świeżym powietrzu na placach zabaw zlokalizowanych przy przedszkolach. Na placu zabaw na Dzieci czeka sprzęt rekreacyjny, piaskownica, huśtawki oraz przestrzeń do gry w piłkę czy zabaw ruchowych.

Opieka psychologiczno-pedagogiczna oraz logopedyczna

 • Współpracując od lat z psychologami oraz logopedami, dbamy o prawidłowy i wszechstronny rozwój naszych podopiecznych.

Oczyszczacze powietrza

 • W naszych przedszkolach posiadamy i korzystamy z oczyszczaczy powietrza.

Parking

 • Przy każdym z przedszkoli posiadamy parking.